top of page

O nás

EduCorn je místo, kde děti i dospělí mohou být sami sebou. Poskytujeme podporu rodinám
v domácím učení, sebeřízení a také v respektující a kontaktní výchově dětí.

Služby EduCornu se skládají z několika “sekcí” Skupina, Klubík, jednorázové akce pro děti a dospělé, ale také snažíme předávat informace a naše zkušenosti.

Propojujeme se s ostatními organizacemi, abychom společně mohli šířit informace
o sebeřízeném učení a vzdělávání.

Náš tým

Denisa.jpg

Denisa

Denisa se věnuje systematickému šíření povědomí o činnosti EduCornu, aby bylo synonymem pro místo, kde rodiny najdou podporu nejen v rámci domácího vzdělávání, ale i v respektujícím a kontaktním rodičovství.

Zuzana

Zuzana

Zuzka pečuje o skupinu neškoláků, aby spokojeně mohli trávit čas v bezpečném prostředí a zároveň se snaží ji s celým týmem stále posouvat dál. Chce se věnovat podpoře rodin na jejich cestě za sebeřízením a domácím vzděláváním.

Míša

Míša

Míša od samotného začátku v  EduCornu vede výtvarný ateliér, hledá nové a zkouší s dětmi nové věci. K dětem se chová upřímně a je autentická. Je pro ní důležité dát dětem dětem podporu v jejich nápadech a zájmech.

Pavel

Pavel

Pavel chce jít spolu s EduCornem příkladem světu v práci s dětmi. Podporuje je v tom, co zrovna potřebují. Podílí se na tvoření bezpečného prostoru pro jejich svobodný rozvoj.

Lucka

Přeje si pomáhat dětem uvědomovat si vlastní hranice a hodnotu. Spolu s nimi si osvojuje a trénuje nenásilnou komunikaci a snaží se jim poháhat při zkoušení všeho, co je zrovna napadne.

Lucka

Jenda

Jenda

Pro Jednu je důležité být přítomný a aktivní v naplňování potřeb dětí. Je pozorný a snaží se vnímat jejich interakce s druhými. Velkým dílem se podílí na tvoření respektujícího prostředí pro všechny děti.

Julie

Julie

Studuje střední svobodnou školu v EduCornu chce dětem nabídnout takové prostředí, ve kterém se nemusí bát udělat chybu a být jim oporou při hledání vlastní cesty a nechat jim odpovědnost samy za sebe.

Jak to u nás vypadá

  • najdete nás blízko tramvajové zastávky Karlínské náměstí

  • náš prostor se nachází ve vnitrobloku a máme k dispozici celé patro

  • děti mají k dispozici výtvarný ateliér, jednu velkou místnost pro ranní kruhy nebo obědy, pokojíček pro rozjetí volné hry a klidovou místnost pro hraní deskovek čtení a odpočinek 

  • dále máme k dispozici kuchyňku a koupelnu s dvěma toaletami

  • čas venku trávíme na hřišti na Karlínském náměstí, v Kasárnách Karlín nebo u Vltavy 

bottom of page